Hudba je POTRAVOU DUŠE A KLÍČEM K SRDCI

vitejte na mých stránkách.   
Jsem zpěvačka, textařka a autorka mnoha melodií, jsem i hlasový poradce a průvodce.

Muzika je mým hnacím motorem.

Stejně jako jakékoliv jiné umění, dokáže hudba v každém člověku přirozeně rozvíjet kreativitu a komunikaci na jemnějších urovních. 

Mojí největší láskou je symfonický rock/metal. Žánr, kde se prolíná klasická hudba s energií rockové hudby  a který umožňuje asi největší prostor pro jakýkoliv přesah. Nejsem ale zcela vyhraněná, což také potvrzuje mé celé dosavadní zkušenosti → ŽIVOTOPIS/CV.

V současnosti se realizuji ve své symfonicko metalové kapele 
SANDONORICO  a také ráda lidem připomínám hudbu Jaroslava Ježka, Jana Wericha a Jiřího Voskovce v triu OSVOBOZENÉ DUŠE.

K poslechu vám také doporučuji své dva již neaktivní počiny 
SEEKING HORIZON - akustický rock a folk/šansonové INFINITAS
a můj jediný revival, který jsem si vyzkoušela - Within Temtation Tribute.

 

 

JAK JSEM SE DOSTALA KE ZPÍVÁNÍ

Narodila jsem do hudební rodiny a tak jsem s hudbou i vyrůstala. V mém životě si nepamatuji chvíli, kde by mě hudba nedoprovázela. Zkoušela jsem hrát na spousty hudebních nástrojů, ale vždy jsem se od každého vrátila hlavně ke svému hlasu. Bylo to něco pro mě naprosto přirozeného.

ZPĚV SE TAK POSTUPEM ČASU STAL MOJÍ HYBNOU SILOU

Stal se cenným prostředkem k seberealizaci a komunikaci. Jeho prostředníctvím se ráda dotýkám druhých a ztrácím obavu mít srdce otevřené. Drží mě ve svém středu a učí mě žít v danném okamžiku, kdy čas ztácí svůj význam.

TVOŘIT JSEM ZAČALA UŽ NA ZÁKLADNÍ ŠKOLE

Začalo to malými obrázkovými knížkami, pokračovalo básničkami, přes jednoduché písničky až k  mé první autorské hře se zpěvy. Účinkovala jsem v divadle, zpívala sólově a dostala se ke své první kapele.  Žila jsem tím vším natolik, že ostatní věci šly často stranou a já zatoužila věnovat se tomu profesně. I přesto, že mne odrazovali, jsem byla tenkrát přijata na Pražskou konzervatoř.

SPLNIL SE MI SEN A BYLA JSEM PLNÁ IDEÁLŮ

O to víc pak bylo náročné srovnat se s realitou v hudebním a uměleckém světě, se kterým mě škola tvrdě konfrontovala. Prožívala jsem tenkrát těžké období, které mě málem připravilo o všechnu radost ze zpívání. Ztratila jsem se a netušila kudy mám jít dál. 

K HUDBĚ MĚ VRÁTILA HUDBA

Naštěstí jsem si nakonec dokázala v sobě znovu srovnat co je pro mě důležité, uspořádala jsem si své hodnoty a učím se nezatěžovat se příliš věcmi, které nemohu změnit. Velkou roli zahrálo studium muzikoterapie. Její nezatěžující přístup mě zcela osvobodil od neustálého tlaku na výkon a ohýbání osobnosti. Otevřela mi znovu svět, který je na většině hudebních školách přehlížen a to přesto, že je nejzákladnější esencí. Prožitek bez nároků, prožitek bez kultivace, prožitek bez hodnocení.

DNES JSEM ZPĚVAČKOU, TEXTAŘKOU A AUTORKOU MELODIÍ

Mám za sebou spousty zkušeností, které stále přibývají. Miluji různé žánry, potřebuji variabilitu a prostor pro více poloh. Důležitá je pro mě především kvalita a opravdovost. Jestli si něco skutečně užívám, jsou to pocity volnosti a celistvosti, které ve mě ožívají, když stojím na jevišti. 

Těším se na vás na svých koncertech!

                              Zuzana Janišš